כל מה שצריך לדעת על מלונות בוטיק בירושלים

לפני שנספר על המלון הייחודי שלנו נבין מה מאפיין בעצם מלון בוטיק. מלונות בוטיק הם מלונות קטנים יחסית ויהיו מאופיינים בעיצוב ייחודי. מלונות מסוג זה יופעלו על ידי בעלים פרטיים ויעוצבו בקונספט מסויים או יהיו ממוקמים באזור בעל ערך תרבותי או תיירותי. היחס במלונות מסוג זה הוא אישי יותר, העיצוב יוקרתי ומחירו עלול להיות יקר ממלונות המוחזקים על ידי רשת בינלאומית. מי שמחפש מלון בוטיק ללא ספק מחפש ייחודיות. זה בדיוק הזמן לספר מה הופך את המלון שלנו למאד ייחודי ואטרקטיבי?

 

הכירו את מלון צפניה

 

כשמדברים על מלונות בירושלים חשוב להבין שבחירת המלון מתחילה במיקום. מלון צפניה מיועד עבור מי שמחפש מלון ייחודי בשכונות החרדיות בירושלים. המלון הוקם בשנת 1930 על ידי בני הזוג גלעדי, דור שני למשפחה בארץ. הוא נמצא ברחוב צפניה השוכן בלב ליבה של ירושלים. קרוב לעיר העתיקה, עיר דוד הרובע היהודי, עין כרם ועוד. מבנה המלון בולט ביחודיותו והוא משומר בצורה יוצאת דופן מבלי לפגוע בנראות של המבנה הירושלמי המסורתי. המלון אירח לאורך השנים, אנשים מרחבי העולם כולו בינהם גם מקובלים מהעדה החרדית כמו הרבי מסטמר (יואל), הרבי מקרלין, והרבכדורי, שהיה אורח קבוע של בעלי המלון, לצד אנשי דת חשובים נוספים שמצאו מרגוע במלון. המלון לא מיועד רק לאוכלוסיה הדתית והחרדית ולאחרונה התארח במלון גם הסופר “טוביה טננבוים” אשר הגיע לישראל לבצע עבודת מחקר על העולם החרדי לקראת ספרו החדש.. המיקום והנראות שלו מושכים אליו תיירים מרחבי העולם המעוניינים לחוות אווירה שונה.

 

הייחודיות של מלון צפניה.

 

מדובר באחד מני רבים של מלונות בוטיק בירושלים אך המיקום שלו והייחודיות מושכים אליו אנשים רבים ומגוונים. כדי להבין את הירושלמיות השורשית האמיתית צריך לחוות אותה, דרך אוכל אומנות ואווירה. המלון נקי, מסודר ומאובזר  בטלויזיה עם ערוצי לווין, מטבחון עם מיקרוגל, מקרר וקומקום חשמלי, שירותים ומקלחת. לצד כל אלו נחים להם פריטי יודאיקה מלון צפניה פריטי אומנות מלון צפניה, ריהוט מהמאה ה 19 ועוד. כל אלו מאפשרים לאורחים להתחבר לירושלים של עכשיו, אבל גם לירושלים של פעם. האורחים במלון יכולים לבחור חדר מתוך 18 החדרים שבו. כל חדר במלון מעוצב באופן שונה וכל אורח שמגיע למלון מרגיש את האותנטיות האמיתי של ירושלים.

 

החוויות במלון ובאזור שסביבו

 

המלון ממוקם בשכונה המאכלסת אנשי מסורת ומאופיינת בבתי כנסת וישיבות בהם ניתן לסייר ולחוות את אווירת הקודש. לובי המלון מכיל בתוכו אוסף נדיר ומפואר של עתיקות, חנוכיות וצלחות ליל הסדר, הפריטים מסודרים באסטתיקה ומשתלבים בגלריות השונות. החדרים גדולים, מאובזרים ומעוצבים בסגנון ייחודי. כל אחד יכול לבחור את החדר הרצוי מבין החדרים הפנויים. מהמלון יוצאים סיורים מאורגנים לתוך השכונה, המאפשרים ללמוד עוד על ייחודיות המקום.

 

סדר יום מומלץ

 

המגיעים למלון יכולים להתחיל את היום בשוק מחנה יהודה אליו ניתן להגיע באופן רגלי. השוק מכיל סחורה טריה ומגוונת הנמכרת בבסטות בבוקר. ובערב, מסעדות, מאפיות לצד שלל אירועים ייחודיים, השוק הופך כל ערב למקום בילוי המושך צעירים רבים. המעוניינים  יכולים להצטרף לסיורים מאורגנים בשוק. המלון מציע שובר הנחה לארוחת בוקר בקפה ליון שבקרבת מקום. משם אפשר להמשיך לסיור רגלי ברחוב יפו המציע שלל חנויות ומיטיבי הלכת יכולים להמשיך עד לעיר העתיקה דרך שער יפו. שם ניתן לבקר בשוק, רובע יהודי, כנסיית הקבר, הר הבית ועוד. מי שמעוניין לקצר את הדרך עומדת לרשותו הרכבת הקלה הנוסעת מהשוק למקומות השונים בירושלים.  מקומות נוספים שמומלץ לבקר בהם הם שכונת הבוכרים ושוק הבוכרים שעבר מתיחת פנים משמעות, בית ג’ימס פין, ששימש כקונסול הבריטי בירושלים ומייסד כרם אברהם. כל המקומות נמצאים בקרבת מקום ומזוהים עם הירושלמיות הישנה והחדשה.